• BİLGİ MERKEZİ

 • AKGÜN KİREMİT'İ TERCİH ETMENİZ İÇİN 7 YILDIZLI NEDEN  DOĞAL MUCİZE

  Kiremitlerimizin hammaddesi olan kil, Eskişehir'de bulunan kendi ocağımızdan yüksek kaliteli olarak elde edilmektedir. Kiremitlerimizin üretim ve kullanım ortaya çıkan atıklar, doğal ve pişmiş malzeme olması nedeniyle hiçbir yan etkisi yaratmaz. Üretimimizden çıkan atıklar mikronize edilerek tekrar üretimde kullanılır. Kiremitlerimiz in en önemli özelliklerinden biri, yüksek ısı depolamasıyla bina içi regülasyonu sağlamasıdır. Kiremitlerimizin yapısı sayesinde üzerine aldığı ısıyı uzun süre muhafaza ederek sağlığa uygun olarak ısı geçişi sağlamaktadır.

  SAĞLAMLIK

  Akgün Kiremit TSE EN 1304 standartlarında belirtilen mukavemet testine göre çok daha yüksek bir mukavemete sahiptir. Doğru bir şekilde mesnetlenmiş Akgün Kiremit kullanılacağı uzun yıllar boyunca iklim koşullarına, özelliklede kar yüküne karşı son derece dayanıklıdır. 900-950 °C arasındaki sıcaklıklarda pişirilen Akgün Kiremit, kırılmalara karşı yüksek dayanım özelliğini kazanır.

  YANMAZ, YANGINA KARŞI GÜVENLİDİR

  Akgün Kiremit A1 sınıfı “yanmaz” özelliğine sahiptir. Yani kesinlikle yanmamaktadır. Akgün Kiremit, yapılan yanmazlık testlerinde tam başarı elde etmiştir. Çatının yangına maruz kalması halinde kiremitiniz hiçbir şekilde bozulmaz. Öyle ki doğal rengi ile yıllarca kullanılmaya devam edilebilir.

  ÖMÜR BOYU KALICI RENK

  Uzun yıllar çatılarda olumsuz iklim koşularına maruz kalan kiremitler ilk günkü rengini koruyabilmeleri için üretim aşamasında kesinlikle renklendiricilere yer verilmemelidir. Aksi takdirde güneşten kaynaklanan UV ışınları kiremit içersindeki kimyasal katkıların, renklendirme pigmentlerinin bozulmasına neden olur ve kiremitlerin renginin zamanla solmasına neden olur. Akgün Kiremit, üretim aşamasında hiçbir renklendirici pigmentlere yer vermez. Bu nedenle Akgün kiremit doğal rengini ömür boyu korur.

  MÜKEMMELFORM

  Akgün Kiremit tam otomatik presler de preslenir ve en ideal forma kavuşur. Akgün Kiremit, düzgün formu sayesinde çatı ustalarına montaj kolaylığı sağlar. Sahip olduğu pürüzsüz yüzeyi ile toz, kir vb. istenmeyen maddeleri kiremit üzerinde barındırmaz. Bu sayede doğal hammaddemiz sürekli nefes alır ve ilk günkü formunu ve görünümünü sürekli korur.

  İKLİM ŞARTLARINA MÜKEMMEL DAYANIM

  Bir kiremidin kalitesi tamamı ile su sızdırmazlık süresi ile ilişkilidir. Özellikle yoğun yağış alan bölgelerde kiremit sızdırmazlığı elzem derece önemlidir. Akgün Kiremit TSE EN 1304 Standartlarında yer alan 1. Sınıf kiremit kalitesinin üstünde bir su sızdırmazlığa sahiptir. Bu sayede Akgün Kiremit çatıları, diğer çatılara göre birkaç yıl sonra aktarma sorunu yaratmaz, kullanıcılarına masraf çıkartmaz. TSE EN 1304 standartlarının çok üstünde dona karşı dayanıma sahip olan Akgün Kiremit, kütlesini sürekli olarak korur ve bu sayede mukavemetinde uzun yıllar bir değişme olmaz. Doğru monte edildiği takdirde aşırı rüzgarlar da uçmaz. Şiddetli dolularda delinmez. Bir asıra yaklaşan tecrübesiyle Akgün Kiremit olumsuz iklim koşullarına karşı en ideal kiremittir.

  ÖZEL AKSESUARLAR

  Akgün kiremit üretim yelpazesinde yer alan kiremit tiplerinin yanı sıra aksesuar seçenekleri ile de kullanıcı dostudur. Akgün kiremit bir çatı için saçak kiremidinden, havalandırma kiremidine, son mahyadan üç yollu mahyaya kadar seçenekler sunmakta ve ayrıca kiremidimize özgün renkte üretilen mahya yapıştırma harcı ile çatılarda tek bir rengin hakim olmasını sağlamaktadır.

akgün Grubu

© 2014 Kalemler A.Ş. Tüm hakları saklıdır.
Kalemler A.Ş. bir Akgün Şirketler Grubu kuruluşudur.